KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 11642408
*
nr 1164 2408
Harald Lindberg
(1901-1976), Sverige
Färgkrita, "Kökars kyrka, Åland", bladets mått: 15x21
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 februari 2018
kl 18:44:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/2 18:18:50
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Harald Lindberg
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
Läs mer om Harald Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita harald lindberg pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:24
*
Harald Lindberg
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
Läs mer om Harald Lindberg
nr 1164 2408
Harald Lindberg
(1901-1976), Sverige
Färgkrita, "Kökars kyrka, Åland", bladets mått: 15x21
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/2 18:18:50 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Harald Lindberg
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk mÃ¥lare, poet, författare och tecknare.Läs mer om Harald Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita harald lindberg pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:24